چرا پژوهش

ضرورت پژوهش

اهمیت و ضرورت پژوهش


فعالیت‌های پژوهشی یکی از شاخص‌های اصلی توسعه و پیشرفت محسوب می‌شود و از جمله ابزاری است که برای پیشرفت، توسعه و درک ابعاد ناشناخته موضوعات گوناگون بسیار لازم و ضروری است. در حال حاضر جامعه‌ایی موفق است که در داد و ستد اطلاعات با دیگر جوامع پویا باشد و بعد از دریافت اطلاعات مورد نیاز، در جهت بومی‌سازی آن تلاش کند. پیشرفت علوم در دوره‌های تاریخی هم حاصل تلاش افرادی است که رویکرد پژوهشی در کار خود داشته‌اند و همچنین ذهن پرسشگرشان محرکی برای رسیدن به هدف‌های جدید بوده است.

یکی از مصادیق پژوهش، رصد می‌باشد. رصد به معنی بررسی دقیق و مطالعه موشکافانه‌ایی است که پژوهشگر به فعالیت‌های انجام شده در دیگر کشورها در حوزه‌های مختلف دارد. از طریق پژوهش و رصد است که می‌توان با دنیای خارج در ارتباط بوده و از جدیدترین متد، تکنولوژی، رویکردها و یافته‌ها، آرء و نظرات مختلف بشری در حوزه‌های گوناگون فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و هنری مطلع شد و به قضاوت نشست.

استفاده از این یافته‌ها قطعا زمانی بسیار ارزشمند خواهد بود که بتوان در تولیدات فرهنگی، رسانه ایی، هنری و … در راستای رسیدن به اهداف و خروجی‌هایی متناسب با فرهنگ و ارزش های یک جامعه، مطالعه‌ای تطابقی را بنیان نهاد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

It’s also advisable

The

These guides are

Most great essay editors can give you a free consultation to find out what kind https://www.affordable-papers.net/ of help they can provide you with.

often free, but you want to make sure they are composed by an expert and have information which you could easily understand.

essay is essentially the brief composition about any particular subject.

to study the subject to be able to produce a thesis statement and a conclusion statement.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 7 =